Naše zážitky z výpravy 14.3. - 21.3.2014


9 komentářů:

Martina Tajchmanová řekl(a)...

Znovu nádherná! Okouzlující, rozzářená, voňavá...

Irena řekl(a)...

Poušť! Splněný a bohatě naplněný sen od dětských dob, prožitých v knížkách s Kara-ben-Nemsim a Hadži Halef Omarem... Člověk v ní nalézá nejen svou duši, ale i přátele.

Mgr. Zdeňka Amdouniová řekl(a)...

Já jsem si tam také splnila svůj sen, Irenko; ten, který jsem v duchu prožívala, když jsem čítávala "Pouští a pustinou" od Henryka Sienkiewicze, jednu z mých nejoblíbenějších knížek v dětství.:-)

Zied Hamdi řekl(a)...

Pouštní výprava vloni a letos se sice konala ve stejném měsíci v roce a po stejné trase, ale moje zážitky nebyly tytéž... Poušť zůstává stejná jako před 1000 lety

Tomáš Novák řekl(a)...

" ...žádná fotka nedokáže vykreslit atmosféru Sahary, jakou jsme ji zažili na vlastní kůži. Děkuji všem za úžasně prožitý týden, doteď vše vstřebávám."

Mgr. Zdeňka Amdouniová řekl(a)...

Pocit neměnnosti v poušti člověka uklidňuje a zneklidňuje zároveň; proto je nejlepší oddat se tam mlčení a vnímat přítomnost...:-)

Mgr. Zdeňka Amdouniová řekl(a)...

Naprosto s Tebou souhlasím, Tomáši.:-) Theodor Monod napsal: "Poušť vyhlazuje duši, uklidňuje tělo a formuje ducha."

Martina Dzianová řekl(a)...

Chtěla bych ještě jednou touto cesto moc poděkovat za nádhernou dovolenou s vysoce profesionální organizací, ale ani ta nemůže nahradit srdečnost a vstřícnost všech úžasných lidiček, kteří se o nás po celý týden starali. Nic tak nádherného a plné emocí jsem ještě nezažila a jsem moc šťastná, že jsem jela. Ve skrytu duše doufám, že to nebylo naposledy a na Saharu se vrátím. Martina

Mgr. Zdeňka Amdouniová řekl(a)...

Díky Martinko:-) Vím, že s Adela se za tu dobu, co spolu jezdíme na poušť, stal skutečný profesionál a pro své skupiny si vybírá nomády, na které je spolehnutí. Sílu a dobrou náladu k tomu, aby zvládali všechny tu práci, co před námi předvedli, jim bezpochyby dává poušť; všichni jsme na sobě zažili, jak nás nabíjí energií... A navíc k sobě přitahuje samé úžasné lidičky, jako jste vy, a díky tomu jsme spolu prožili ten nádherný týden.:-)